Sepetim

Blog RSS Besleme

24 03 2020 Mikrofon Nasıl Kullanılır?
admin 0 1503
Kullanma ÖnlemleriMikrofon başının el ile kapatılması ya da mikrofonun hoparlöre yaklaştırılması durumunda uğultulu bir ses oluşabilir ve bunun sonucunda hoparlörden çıkan seste ani ses yükselmeleri olur. Bunun olmasını engellemek için, ilk olarak sesi kısın, ardından mikrofonu hoparlörle kesişemeyeceği bir yere yerleştirin ve böylece mikrofon ve h..
04 03 2020 TKGS Nedir? Türksat Kanal Güncelleme Sistemi nasıl kullanılır?
admin 1 5555
TKGS (Türksat Kanal Güncelleme Sistemi) Nedir?Yeni nesil TKGS destekli etiketi ile satılan uydu alıcılar ve akıllı televizyonlar, frekans bilgileri ve kanal listesini Türksat tarafından otomatik olarak güncellenmesini sağlar. Bu sayede yeni eklenen kanallar veya frekansı değişen kanallar otomatik olarak güncellenir ve her dâim kanal listeniz güncel..
25 09 2019 Horn Tipi / Hava Basınçlı Harici Hoparlör Nedir?
0 1852
Horn tipi yada Hava basınçlı hoparlör, tahrik elemanının genel verimliliğini artırmak için bir akustik korna kullanan bir hoparlör türüdür. Tahrik elemanı olarak genellikle Unit denilen malzeme kullanılır. Düşük frekanslı bass sesler konusunda yetersiz kaldıklarından ve dış ortam olumsuzluklarından etkilenmediklerinden genelde dış ortamlarda seslen..
21 09 2019 Keyifli bir kafeterya ve ses sistemi nasıl olmalıdır ?
0 1483
Bu yazıda başlıkta da fark edeceğiniz gibi sadece ses sisteminin nasıl olması gerektiğini değil bize göre keyifli bir kafeteryanın nasıl olması gerektiğini birazda haddimizi aşarak "kendimizce" anlatmayı hedefliyoruz.Kafeterya tarzı yerlerde müzik seçimi çok önemlidir. Müzik kafeteryanın hedef kitlesinin yaş ve sosyal durumuna göre seçilmeli ve bu ..
21 09 2019 Mağaza seslendirme sistemlerinde nelere dikkat edilmelidir ?
0 1230
Mağaza veya benzeri konsepte sahip yerlerin seslendirmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur seslendirilecek alanın her yerinde eşit bir ses dağılımının oluşturulmasıdır. Aksi durumda yani ses dağılımı her yerde eşit olmayınca bölgelerin hoparlörlere yakınlığına göre ya hoparlörlerin sesi mağazada alışveriş yapan müşterilerin seslerini bast..
21 09 2019 Watt nedir?
admin 0 890
Uluslararası birimler sistemine göre standart olarak belirlenmiş Watt, güç birimi olarak kabul edilmiştir. Seslendirme sisteminde bu kavram sisteminizin gücünü belirlemekte kullanılır. Bir çok üretici firma tarafından ard niyetli olarak kullanılan bu kavram tüketiciyi en çok yanıltan parametrelerden birisidir. Örneğin bir hoparlörün çıkış gücüne ba..
21 09 2019 Ses sistemindeki ıslık sesi neden olur?
admin 0 4149
Ses sisteminizdeki en can sıkıcı şeylerden biri olan ve sesi yükseltmenize engel olan o sevimsiz ıslık sesinin sebebi aslında çok basittir. Hoparlörlerden çıkan seslerin mikrofon tarafından duyulması ve tekrar yükseltilerek hoparlörlerden çıkması ve bu işlemin tekrar ederek ses sinyalinin kısır döngüye girerek sürekli yükselmesidir.Bu sorunun en ba..
19 09 2019 Empedans nedir?
admin 0 8487
Empedans herhangi bir komponentinin veya elektrik devresinin akıma karşı gösterdiği eşdeğer dirençtir. Bu tanımın sözlük anlamını verip konuyu kapatmak kolaycılığa kaçmak olacağından biz bu kavramı basite indirgeyerek ve pratik kavramlarla izah edelim;Ses sistemlerinde empedans mikrofonlarda, hoparlörlerde, ve amfilerde ayrı birer parametre olarak ..
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)